Grafika

Grafické oddělení rozdělujeme na přípravu dat pro tisk a grafické návrhy. Pokud jsou podklady dobře připravené, zaručuje to dobrý výsledek tisku. Pokud si s grafikou nevíte rady, nevadí, připravíme ji podle Vašich představ.

Produkty ukázka

Grafické návrhy

reference

Zabýváme se nejen grafickým zpracování a navrhováním. Můžeme realizovat Váš koncept, aplikovat ho v různých variantách a společně vybereme ten nejlepší.

Reference

Design tapet

reference

Disponujeme 150 unikátními vzory tapet, ze kterých si můžete vybrat. Vzory jsou digitální, takže je možné je přizpůsobit podle vašich představ – zmenšit, zvětšit nebo změnit barevnost tak, jak to bude Vašemu interiéru slušet.

Reference

Grafické podklady

reference

Připravujete-li vektorovou grafiku, ideální je po vysázení textu a umístění obrázků, převést grafiku do souboru pdf. Pracujeme s verzí pdf 1.3, standard PDF/X-1a-2001 (acrobat 4). Tento typ upřednostňujeme především pro sloučení průhledností, které pak nezpůsobí problémy při ripování. Písmo je nutné při převodu převést na křivky. Veškeré části vč. Bitmap ve CMYKu. Výsledný formát by měl mít velikost tisku v měřítku, bez další popisů, okrajů apod.

Reference

Ořezová cesta

reference

Cesta by měla být uzavřená a vektorová. Bude-li sloužit k ořezu grafiky, měla být vytvořena ochraná zóna cca 3 mm textu o ořezové cesty, aby nemohlo dojít ořezání textu. I když řeže podél cesty, je potřeba vytvořit spad 3 mm za ořezovou cestou. Podklady pro výrobu pak potřebujeme ve třech stránkách – samotnou cestu, samotnou grafiku a pak spojení grafiky s cestou.

Reference

Rozlišení

reference

Je-li to možné, vždy je vhodnější pokud loga, texty a obrazce zůstanou ve vektorové grafice, tím dosáhneme nejvyšší kvality. V případě bitmapové grafiky se rozlišení určuje podle pohledové vzdálenosti pozorovatele od pozorované plochy. V zásadě platí, čím větší plocha, na kterou se díváme, tím menší bude její rozlišení. Předměty, které bereme do rukou (letáky, samolepky, magnetky) potřebují 300 DPI, naopak billboard má rozlišení pod 100 DPI.

Reference

Tisk bílou barvou

reference

UV tisk umožňuje tisk i bílou barvou, jako barvou doplňkovou nebo jako podtisk či přetisk na grafice (přetisk pro zrcadlový tisk). Potřebujete-li znázornit v grafice bílou barvu, použijete proto odstín pantone, tak se při exportu do pdf. zobrazí samostatně. Je pak vhodné dodat i náhled s bílou barvou pro pochopení záměru.

Reference